ПРОБЛЕМИ ДОШЛЮБНОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ

Кожен з вас усвідомлює, що найголовнішим багатством, щастям та сенсом людського існування є діти, без яких неможливе продовження життя на Землі.
Як зробити так, щоб кожна дитина в нашій країні, в кожній сім'ї народжувалася здоровою?
Як захистити її від дії шкідливих факторів ще в утробі матері?
Про те, що чоловік та жінка повинні обстежуватися до вступу в шлюб, ми, - лікарі, стверджуємо вже давно.
В останній редакції Сімейного кодексу України (ст. 30) записано, що наречені зобовязані повідомити один одного про стан свого здоровя.
Природно, що народження здорових дітей залежить від стану здоровя батьків.
Проведення профілактичних заходів на рівні сім'ї, як до настання, так і на протязі вагітності, має важливе значення для благополучного завершення вагітності для матері та здоровя новонародженої дитини.
Чому питання підготовки до вагітності набуває все більшого значення?
Звернемо увагу на таку статистику:


Чому ж так необхідно пройти медичне обстеження і планувати вагітність?


Які кроки передбачає планування вагітності?
       Мінімальний строк підготовки перед зачаттям три місяці, але в кожному конкретному випадку це вирішується індивідуально. Саме стільки часу потрібно для дозрівання статевих клітин, що готуються до запліднення, і в чоловіків, і в жінок. По-перше, потрібно пройти спеціальне обстеження:
Крім того, важливо обмежити вплив несприятливих професійних та екологічних факторів, відмовитися від самолікування та шкідливих звичок.
В цей період обом партнерам рекомендують приймати полівітаміни з фолієвою кислотою, яка потрібна для повноцінного дозрівання ДНК у статевих клітинах.

       А якщо бажана вагітність вже настала, ми рекомендуємо стати на облік у жіночу консультацію за місцем проживання до 12 тижнів вагітності, щоб визначити можливі відхилення у стані здоровя жінки та плоду, вирішити питання про можливість виношування вагітності, - а в разі виношування посприяти народженню здорової дитини.