У Чернігівському пологовому будинку батьки «поспішайок» отримали подарунки від Асоціації батьків передчасно народжених дітей України «Ранні пташки».

За останні роки показники народжуваності знижуються (в Україні народжуваність дітей знизилась на 30 тисяч), але частота передчасно народжених дітей залишається стабільною.

В Україні відсоток передчасно народжених дітей складає 5,8% від загально числа новонароджених, в Чернігівській області - 5,6%, в КНП «Пологовому будинку» Чернігівської міської ради - 5,7%.

Завдяки генеральному директору КНП «Пологового будинку» ЧМР Василю Гусаку, медичному директору Галині Леник маємо значні успіхи у виходжуванні передчасно народжених дітей. «Поспішайки» народжуються у високопрофесійному закладі, де працює висококваліфікований медичний персонал: акушери-гінекологи, педіатри-неонатологи, дитячі анестезіологи, сестри медичні дитячі. У пологовому будинку функціонує відділення інтенсивної терапії новонароджених та передчасно народжених немовлят. Завідувач даним відділенням Олександр Гошко, лікар вищої категорії. Під його керівництвом лікуються, оглядаються, виходжуються передчасно народжені діти. Новонароджені з малою масою тіла при народженні, менше 1500 грамів мають підвищений ризик розвитку патологічних станів, тому у відділенні цілодобово контролюють та відповідно корегують дотримання нормальної температури тіла у дитини, стабілізують функцію дихання, забезпечують оптимальне вигодовування, запобігають розвитку інфекцій.

Передчасно народжені діти, після отриманого лікування з відділення інтенсивної терапії новонароджених, переводяться у відділення новонароджених, завідувач даним відділенням Людмила Дудко, лікар вищої категорії. В даному відділенні «поспішайки» знаходяться цілодобово сумісно з мамою та на грудному вигодовуванні. Дуже важливо, щоб дитина знаходилась поряд з матір’ю, тому що формується психоємоційний зв’язок між батьками та дитиною. Поряд з матір’ю у дитини стан поліпшується. Медичний персонал відділення, лікар педіатр-неонатолог Вікторія Базарна (лікар першої категорії) та сестри медичні дитячі допомагають батькам спостерігати за немовлям, за його станом, поведінкою, а також навчають догляду за дитиною.

Сумісна високопрофесійна праця, відповідальність, дисциплінованість медичних працівників, участь батьків у виходжуванні передчасно народжених дітей, сучасне високотехнологічне оснащення дали позитивні результати: 91% виживають немовлята з масою менше 1500 грамів, 98% виживають немовлята з масою тіла до 2500 грамів - це дуже великі успіхи, враховуючи те, що в минулому столітті виживало 70% передчасно народжених дітей.

Величезна ефектива праця, любов, натхнення, бажання медичних працівників зробити життя наших «поспішайок» хорошим, довгим, щасливим, тому що здоров’я нації починається зі здоров’я новонародженого малюка.

17 листопада Всесвітній день передчасно народжених немовлят в КНП «Пологовому будинку» ЧМР батьки «поспішайок» отримали подарунки від Асоціації батьків передчасно народжених дітей України «Ранні пташки».