«Підтримуємо грудне вигодовування заради здоровішої планети».

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування проводиться щорічно з 1 по 7 серпня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.

В Україні тиждень грудного вигодування проводиться з 2001 року.

Під час проведення Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування буде проведено Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування під девізом: «Підтримуємо грудне вигодовування заради здоровішої планети».

Під керівництвом головного лікаря Василя Гусака КНП «Пологовий будинок» ЧМР щорічно приймає участь в проведенні Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування, які проходили під різними гаслами:

- «Вигодовування грудьми – переможний гол на користь життя»;

- «Годування грудьми – основа життя»;

- «Підтримуємо грудне вигодовування разом».

Мета заходу – акцентування уваги громадськості на цінності грудного вигодування та популяризація здорового способу життя.



Переваги грудного вигодовування для дитини:

* Материнське молоко добре засвоюється і забезпечує потреби дитини.

* В материнському молоці містяться всі необхідні речовини для росту і розвитку дитини в таких формах і кількостях, що максимально засвоюються і мають оптимальну температуру.

* Грудне молоко запобігає росту патогенної мікрофлори і розвитку інфекційних захворювань.

* Білки грудного молока не сприяють виникненню харчової алергії.

* Завдяки грудному вигодовуванню значно менше хронічних захворювань травного тракту й органів дихання, порушення обміну речовин, цукрового діабету, атеросклерозу стоматологічних та ортопедичних проблем.

* Діти, які знаходились на грудному вигодовуванні більш урівноважені, емоційно стабільні, характеризуються комунікабельністю та високою руховою активністю.

* Звуки материнського серцебиття, лагідної розмови, запах, тепло материнського тіла, смак грудного молока –найкомфортніші умови для дитини.

* Фізичний контакт матері і дитини під час годування грудьми в перші місяці або роки життя породжують психоемоційну близькість матері і дитини упродовж життя.



Переваги годування грудьми дитини для матері:

* Годування грудьми позитивно впливає на здоров’я жінки.

* Годування грудьми сприяє неускладненому перебігу післяпологового періоду. Акт смоктання покращує скорочення матки, зменшує ризик виникнення маткової кровотечі, гнійно-септичних захворювань.

* Регулярне годування грудьми – природний метод захисту від незапланованої вагітності.

* Годування грудьми і лактація значно знижують ризик розвитку у жінок мастопатії, пухлин молочних залоз, матки та яєчників.

* Під час годування грудьми виникає тісний контакт між матір’ю та дитиною.

* При годуванні грудьми жінка сповна відчуває радість від материнства.

* Грудне вигодовування економічно вигідно.



КНП «Пологовий будинок» ЧМР має статус «Лікарня, доброзичлива до дитини». Під керівництвом адміністрації пологового закладу: головного лікаря Василя Гусака, заступника головного лікаря з медичної частини Галини Леник, головної сестри медичної Надії Кормипостійно впроваджуються нові технології медичної допомоги вагітним, роділлям та новонародженим, оснащуються новим сучасним обладнанням.

В КНП «Пологовому будинку» ЧМР затверджені та підтримуюються національні критерії відповідності лікувального закладу на звання «Лікарня, доброзичлива до дитини», а саме:

* Наявність плану дій (політики) щодо підтримки грудного вигодовування і регулярне доведення його положень до відома усіх медичних працівників закладу, вагітних, матерів та членів їх родини. Наявна «Політика підтримки грудного вигодовування» розміщена на стендах, плакатах, в кабінетах, холах.

* Систематичне навчання медичного персоналу (лікарів, сестер медичних, акушерок) щодо впровадження Політики (плану дій) підтримки грудного вигодовування.

* Впровадження в практику сучасних методів підготовки сім'ї до народження дитини. Інформування та навчання вагітних, матерів та членів їх родин щодо переваг та методів грудного вигодовування (працює Школа «Відповідального батьківства», де читають лекції та проводять практичні занняття лікарі акушер-гінеколог, педіатр-неонатолог, психолог).

* Допомога матерям успішно якнайраніше розпочати грудне вигодовування ( протягом першої години після народження).

* Навчання вагітних, матерів та членів їх родини як годувати грудьми та як зберегти лактацію в складних ситуаціях, в тому числі якщо вони тимчасово відокремлені від своїх дітей.

* Підтримка виключно грудного вигодовування до шестимісячного віку дитини, і продовжен¬ня грудного вигодовування до 2 років і більше.

* Забезпечення цілодобового спільного перебування матерів з дітьми та участі матері (членів родини) у здійсненні догляду за дитиною.

* Заохочення матерів до грудного вигодовування за вимогою дитини.

* Відмова від використання у дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні, сосок, пустушок чи інших предметів, які імітують материнські груди.

* Створення груп підтримки грудного вигодовування і направлення до них матерів.

* Дотримання Міжнародного зведення правил збуту замінників грудного молока.

* Практика сімейних пологів (підготовка партнерів і допомога жінці під час пологів). Вільне відвідування породіллі (матері) і дитини у відділенні спільного перебування.



Відгук породіллі: «Я мешканка Чернігівської області, народила в Чернігівському пологовому будинку дівчинку з вагою тіла 1750 грамів. Завдяки турботі медичного персоналу, який навчив мене доглядати, годувати мою любу доньку, я поборола усі свої страхи та відчула справжню радість материнства. Знаходилась з дня народження постійно з дитиною як у пологовому залі так і у відділенні. Годувала своїм молоком і моя донечка швидко зростала , набирала вагу та з масою тіла 2100 грамів виписана додому. Дуже вдячна головному лікарю, акушеру- гінекологу,дитячому лікарю, дитячим мед.сестрам за увагу, за корисні поради з приводу догляду за донечкою, грудного вигодовування, вакцинації».

З повагою до всього колектику Чернігівського пологового будинку Наталя П.

Головний лікар Василь Гусак наголосив: «Грудне вигодовування – ідеальний варіант харчування немовлят, який наш колектив постійно активно підтримує, пропагує і захищає. У наслідок підтримки ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини», підвищились показники поширення і тривалості природного вигодовування, поліпшились показники стану здоров’я дітей та матерів».

Керівник Регіонального центру розширеної ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» Олена Трикашна зауважила: «Захист і підтримка грудного вигодовування – одне з основних завдань діяльності медичних працівників нашого медичного закладу. Щороку активно підтримуємо Всесвітній тиждень грудного вигодовування».

Лікар педіатр-неонатолог Вікторія Базарнаділиться практичним досвідом: «Одна з основних передумов успішного та тривалого грудного вигодовування – це правильна організація годування новонародженого у перші дні життя. В пологовому залі протягом першої години після народження допомагаю прикладанню дитини до грудей – це є важливий момент збереження здоров’я дитини та збереження лактації».

Головний експерт за фахом «Неонатологія» Людмила Дудко підкреслила: «Тиждень грудного вигодовування під гаслом: «Підтримуємо грудне вигодовування заради здоровішої планети» спрямований на зростання народжуваності, здоров`я та благополуччя дітей, посилення напрямку свідомого батьківства не тільки в місті Чернігові та Чернігівській області, а й у всьому світі».