Всесвітній день передчасно народженої дитини.

Участь у конференції взяли доктор медичних наук, професор,завідувач кафедри неонатології НМАПО ім. П.Л. Шупика Єлизавета Шунько, кандидати медичних наук, доценти цієї каферди Ольга Лакша та Олена Костюк.

Всесвітній день передчасно народженої дитини - 17 листопада є одним із найважливіших днів у році, який дає можливість підвищити обізнаність кожного про проблеми та наслідки передчасних пологів.

Всесвітній день передчасно народжених дітей відзначається у світі з 2008 року та затверждений він був з ініціативи Європейських Батьківських Організацій та фонду турботи про новонароджених пацієнтів. Ця подія просто здійснила прорив: адже передчасні пологи – це не поодинокі випадки.

Всесвітній день передчасно народженої дитини підтримує більше ніж 100 країн світу. Такий особливий день для «поспішайок» дуже потрібен, тому що в усьому світі 1 дитина з 10 народжується передчасно, тобто це щорічно близько 15 мільйонів дітей.

В Україні народжується щорічно до 20 тисяч малюків передчасно, і це найчисельніша група дітей, що потребує медичної допомоги та догляду.

В КНП «Пологовому будинку» ЧМР за 2018 рік передчасно народилось 225 немовлят, з них вагою менше 1000 грамів – 26 дітей.

КНП «Пологовий будинок» ЧМР вдруге долучається до проведення символічних заходів з нагоди «Свята малюка».

Медичні працівники сумісно об’єднали зусилля для реалізації святкового заходу. Цей захід спрямований на вирішення прблем передчасних пологів і поліпшення умов виходжування передчасно народжених немовлят та підтрими їх сімей.

Всесвітній день передчасно народженої дитини - це день перемоги як самих дітей, так і їхніх батьків, а також лікарів, які їх щоденно виходжують. Усі вони запрошені на свято для того, щоб знову зустрітися і привітати з успіхами, подякувати за порятунок та допомогу. Цей захід був проведений у КНП «Пологовому будинку» ЧМР 11 листопада.

Зустрічали дітей віком від 1-го року до 9 років прапорцями символічного фіолетового кольору з написом «Ранні пташки».

Фіолетовий колір символізує надію, чутливість, співчуття та відкритість для допомоги іншим.

«Свято малюка» урочисто відкрив головний лікар КНП «Пологового будинку» Гусак Василь Іванович. «На Чернігівщині зокрема на кожну сотню дітей, що народжуються своєчасно, припадає 6-7 немовлят, які за тих чи інших причин «поспішили» з’явитися на світ, – стверджує головний лікар КНП «Пологовий будинок» Василь Іванович Гусак. – Звісно, всі вони одразу потрапляють до нашого відділення інтенсивної терапії новонароджених, де є все необхідне аби підтримати життя маленької, передчасно народженої дитини. Ми їх виходжуємо і маємо дуже хороші результати, наприклад, у нас народилася дівчинка вагою 620 грамів і зараз їй вже 9 років».

«Передчасне народження дитини має багато причин – генетика, екстрагенітальна патологія, хронічні захворювання матері, деякі проблеми під час вагітності, – доповнює Василя Івановича Гусака заступник головного лікаря з медичної частина Галина Леонтіївна Леник. – Тому у нашому закладі постійно працює «Школа відповідального батьківства», де лікарі, психологи, неонатологи роз’яснюють мамам, як себе поводити під час вагітності, пологів та після них».

Завідувач відділення новонароджених, Людмила Дудко розповіла, що «Свято малюка» у пологовому будинку організовується другий рік. Головний лікар та завідувачі усіх відділень нашого медичного закладу щиро підтримують цей найважливіший захід. Медичний персонал пологового будинку, завдяки зустрічі «ранніх пташок», побачив позитивні результати своєї професійної діяльності. Нещодавно з відділення було виписане додому немовля, з вагою 2200 г на грудному вигодовуванні яка мала вагу при народженні 1750г і перебувала спочатку у відділенні інтенсивної терапії новонароджених.

Вагомий внесок у порятунок життя передчасно народжених дітей робить завідувач відділенням Інтенсивної терапії новонароджених Гошко Олександр та колектив цього відділення. Відділенню інтенсивної терапії новонароджених 20 років - за цей час надали допомогу близько 4000 «поспішайкам» міста та області.

Також у гості до пологового будинку завітала Олександра Балясна – голова Асоціації передчасно народжених дітей «Ранні пташки», яка й сама мама передчасно народженої дівчинки вагою 1250г, якій вже 7 років.

Олександра Балясна відвідала породіль КНП «Пологового будинку» ЧМР, які народили передчасно. Під час зустрічі надала психологічну підтримку цим жінкам та дарувала комфортний одяг маленьким немовлятам.

Під час цього свята демонстрували слайди про досягнення та успіхи у лікуванні та виходжуванні передчасно народжених дітей, контактували із батьками та дітьми.

Не обійшлося без виступів веселих кумедних аніматорів та подарунків для любих діточок.

Батьки та діти залишились задоволеними, деякі прийшли на свято вже вдруге. Щиро дякували лікарям, спілкувались та фотографувались.

Батьки ділились враженнями і показали, що у їх «поспішайок», ранніх пташок щасливе радісне дитинство та повноцінне життя.