14 листопада 2019 року в КНП «Пологовому будинку» Чернігівської міської ради відбувся наукова конференція для неонатологів, педіатрів, дитячих анестезіологів, акушер-гінекологів, дитячих медичних сестер міста Чернігова та Чернігівської області.

Участь у конференції взяли доктор медичних наук, професор,завідувач кафедри неонатології НМАПО ім. П.Л. Шупика Єлизавета Шунько, кандидати медичних наук, доценти цієї каферди Ольга Лакша та Олена Костюк.

«Мета – привернути увагу суспільства до проблем передчасно народжених дітей та їх сімей за для покращення якості медичної допомоги, подальшого життя та розвитку дітей, психологічної підтримки батьків» - наголосила Єлизавета Шунько.

Експерт Управління охорони здоров’я облдержадміністрації за фахом «Неонатологія» Людмила Дудко – підкреслила дана наукова конференція рисвячена Всесвітньому Дню передчасно народжених малюків, який традиційно відзначається 17 листопада.

Відкрила конференцію урочистою промовою заступник головного лікаря з медичних питань Галина Леник.

«Грудне вигодовування являється золотим стандартом у лікуванні передчасно народженої дитини, від якого залежить в подальшому якісне здоров’я та щасливе життя в цілому» - відзначили Олена Костюк.

На конференції кандидат медичних наук Олена Костюк обгрунтувала значимість грудного вигодовування, а саме: «Грудне молоко традиційно вважалося стерильним, але останні дослідження свідчать, що для кишечника дитини материнське молоко є постійним джерелом різних бактерій, які можуть захистити дитину від інфекцій і здатні «розвивати» її імунну систему, що безпосередньо впливає на здоров’я малюка. Жіноче молоко – складна видоспецифічна рідина, адаптована під потреби харчування новонародженої дитини. На склад грудного молока впливають ряд чинників: здоров’я матері, її спосіб життя, характер харчування, ускладнений перебіг вагітності. передчасні пологи, госпіталізація під час вагітності. Грудне вигодовування зумовлює стійкість до кишкових і респіраторних захворювань, а також призводить до зменшення ризику розвитку діабету, алергічних, психоневрологічних, імунологічних захворювань та ожиріння в майбутньому.»

Кандидат медичних наук Ольга Лакша висвітлила основні аспекти особливості перебігу, спостереження, лікування жовтяниць у передчасно народжених дітей: «Фототерапія є найбільш ефективним методом лікування жовтяниці у немовлят. При оцінці стану новонародженого з жовтяницею необхідно звертати увагу на розміри печінки та селезінки, колір випорожнень, ефективність та частоту грудного вигодовування, не рідше 8-ми разів на добу».