КНП "Пологовий будинок" Чернігівської міської ради, як самостійна в медичному і фінансово-бюджетному розумінні установа, почав діяти з 1963 року
       У 1984 році було введено в дію новий акушерський корпус на 250 ліжок.
       З середини 80-х років минулого сторіччя у закладі (вперше в Україні) було створено відділення сумісного перебування матері і дитини.
       До 1995 року загальна кількість ліжок пологового будинку складала 500. Починаючи з 1995 року у зв'язку із зменшенням народжуваності, та відповідним зменшенням витрат на фінансування закладу, було проведено ряд скорочень ліжкового фонду.
       В 1999 році вікрито відділення інтенсивної терапії новонароджених. Це дало змогу виходжувати не лише недоношаних немовлят, але й немовлят з дуже малою масою тіла   (500-999г.).
       З 2004 року пологовий будинок має звання ВООЗ ЮНІСЕФ розширеної ініціативи   “Лікарня доброзичлива до дитини “.
       1 січня 2009 року у пологовому будинку 210 ліжок місць. З них 100- акушерських та 50 - патології вагітності, 60-гінекологічних (в тому числі 15 ліжок - дитячої та підліткової гінекології). Дві жіночі консультації на 300 та 125 відвідувань у зміну.
       Сьогодні пологовий будинок Чернігівської міської ради є медичним закладом вищої акредитаційної категорії. Він надає кваліфіковану акушерську та гінекологічну допомогу жінкам, вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим не тільки міста Чернігова, але й всім районам області.
Починаючи з 2008 року, пологовий будинок налічує 210 ліжок.
Також на базі пологового будинку створені і працюють обласні центри:
       Унікальністю пологового будинку Чернігівської міської ради є впровадження у заклад міста також:
       За перші  5 років роботи відділення інтенсивної терапії новонародженних смертність немовлят  знизилась в 3 рази, що дало змогу знизити перинатальну смертність майже в два рази.
Особистим досягненням відділення є успішне виходжування дитини вагою 680 грамів. Зараз хлопчику 3 роки. Найменша дитина, якій надавалася допомога 400 грамів.